Shadow
Shadow
Shadow
Shadow

Prvá výstava SCPS dopadla vynikajúco!

Autor: Eva Kučerová, 3. júna 2012, 15:02


V dňoch 17. až 20. mája 2012 sa v priestoroch Budatínskeho zámku v Žiline konala výstava Jarná krása. Medzi pozvaných vystavovateľov patrila aj naša spoločnosť SCPS, ktorá zabezpečila expozíciu mäsožravých rastlín. Expozíciu tvorili rastliny od naších členov: Andreja Devečku, Mareka Delinčáka, Michala Parvanova a Juraja Gažura. 

 

SCPS team

 

Na výstave mohli návštevníci obdivovať zástupcov rodov: Brocchinia, Cephalotus, Darlingtonia, Dionaea, Drosera, Drosophyllum, Heliamphora, Nepenthes, Pinguicula, Sarracenia, Utricularia, pričom boli prítomní reprezentanti štyroch z piatich typov pascí a rastliny zo všetkých kontinentov okrem Antarktídy.  :)

 

Okrem vystavovaných rastlín sa mohli návštevnici dočítať aj veľa zaujímavých informácií o mäsožravkách z informačných plagátov, ktoré sme pre nich pripravili. Na nespočetné zvedavé otázky návštevníkov s veľkým záujmom a zapálením odpovedal hlavne Marek, a o tom že hovoril skutočne zaujímavo svedčí množstvo ľudí, ktorí sa vždy pri ňom zhŕkli.

 

Nielen deti, ale aj dospelých fascinovalo "kŕmenie" mucholapiek. Niektoré deti si dokonca nosili vlastný hmyz, aby sme im ukázali, ako mucholapky lovia. Záujem o našu expozíciu bol prekvapujúco veľký. Mnoho návštevníkov výstavy sa na nás prišlo pozrieť len tak zo zvedavosti. No našlo sa aj veľa takých, ktorí už nejaké skúsenosti mali a prišli sa poradiť, ako dopriať svojim rastlinkám tú najlepšiu starostlivosť, prípadne si svoje rastlinky priniesli so sebou. Našli sa dokonca aj ľudia s odbornými skúsenostiami, ktorí s nami budú do budúcnosti spolupracovať, z čoho máme veľkú radosť.

 

Vystava SCPS

 

V piatok a nedeľu naša spoločnosť usporiadala prednášku o mäsožravých rastlinách, ktorú odprezentoval Michal. Prednášku poňal veľmi vtipným spôsobom, pomedzi zaujímavé fakty hovoril aj o svojich vtipných skúsenostiach s pestovaním. Najzábavnejšou časťou bolo ropzprávanie o jeho boji s húsenicou, ktorá mu likvidovala kultúru mucholapiek. :bigsmile:  

 

Všetci zúčastnení sme sa zhodli, že výstava dopadla priam vynikajúco. Hlavne sme ľudom ukázali, aké mäsožravky v skutočnosti sú, aké sú to fascinujúce rastliny a naučili ich, ako sa o ne správne starať. Okrem toho sa rady mäsožravkárov rozšírili aj vďaka predaju prebytkových rastlín. Tiež sme poukázali na problémy a nutnosť ochrany mäsožraviek na Slovensku a v neposlednom rade zviditelnili našu spoločnosť. H)

 

Na záver výstavy sme boli organizátormi oslovení, že by nás veľmi radi pozvali aj na ďalší rok a tak, kto nestihol prvý ročník, už sa môže tešiť na budúci rok. 

Tešíme sa na Vás! ;)


Galéria


Komentáre


Pre tento článok nebol zatiaľ pridaný žiaden komentár.


© 2023 SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov masožravých rastlín