Shadow
Shadow
Shadow
Shadow

Reportáž z druhého stretnutia SSM

Autor: Marek Delinčák, 9. júla 2011, 2:35


Fotenie Drosera rotundifoliaJe po stretnutí a tak prinášam drobnú reportáž z druhého stretnutia Spoločensta slovenských mäsožravkárov v Trusalovej. V kempe sme sa začali schádzať v poobedných hodinách. Bolo celkou zaujímavé sledovať, ako kto cestoval :) . Keďže všetci naši rečníci sa viezli v jednom aute, ktoré samozrejme prišlo ako posledné, ostatní sme medzičasom vytiahli gril a začali chystať večeru. S vônou prvých klobások na grile sa objavilo aj posledné auto. Po zvítaní sme sa spoločne najedli a s pocitom plných žalúdkov sme si mohli začať vychutnávať oficiálnu časť nášho stretnutia.

Ako prvý sa slova ujal Karol Gazdík so svojimi prezentáciami o podzemných pasciach rodu Genlisea a o dravých hubách. Hneď na začiatok nás príjemne pobavil, keď do popisu stavby pasce rodu Genlisea zakomponoval krčok maternice  :bigsmile: . Prezentácie boli veľmi poučné a pútavé, čoho dôkazom boli aj viaceré otázky po skončení prezentácií.

Ako druhý nastúpil na scénu Michal Parvanov, ktorý prišiel tiež s dvoma prezentáciami. Michal sa nezaprel a na začiatok nás nechal si vybrať, či chceme najskôr tu nudnú "Populačná biológia a ekológia druhov rodu Drosera a Pinguicula na Slovensku" alebo tu depresívnu "Stav ohrozenia lokality Rojkovské rašelinisko negatívnymi antropogénnymi zásahmi" :) . Vtedy sme sa ešte smiali, no onedlho nás zasypal tabuľkami, číslami a grafmi a nakoniec sme upadli do hlbokej depresie. :~ Musím však povedať, že hlavne Michalova prezentácia o stave a ohrození Rojkovského rašeliniska v nás zanechala pocit, že by sme s tým mali niečo robiť a tak prezentácie určite splnili svoj účel. Čo chceme teda robiť? Pripravujeme nejaké ďalšie novinky pod záštitou SSM o ktorých Vás budeme v pravý čas informovať  ;) .

Ako posledný nás svojou prezentáciou poctil Andrej Devečka, ktorý nás prostredníctvom fotiek a precíteného rozprávania previedol po lokalitách mäsožravých rastlín na Borneu. Nakoľko Andrejova prezentácia nebola len o mäsožravkách, ale celkovo poňatá ako cestopis, zožala úspech aj u menej fanatických účastníkov stretnutia (myslím tým naše milé polovičky 0:) ).

Drosera rotundifoliaPo prezentáciach sme sa rozišli na chatky s tým, že na druhý deň o ôsmej vyrážame na lokalitu Goľove mláky. Na lokalitu sme sa vybrali okolo jedenástej :)  a nezastavilo nás ani daždivé počasie.  Treba povedať, že je skutočne nádherná, čo je ale vlastne káždá lokalita mäsožravých rastlín vo voľnej prírode 8) . Snažili sme sa aj niečo nafotiť, ale počasie nám skutočne neprialo a tak na jednu fotku bolo treba troch mäsožravkárov :bigsmile: .S príjemným pocitom na duši sme sa pobrali z lokality naspäť na chatky, zbalili sa a išli si na záver nášho stretnutia posedieť do blízkej reštaurácie.

Na záver by som chcel veľmi poďakovať všetkým, ktorí sa sretnutia zúčastnili.  Je úžasné, že napriek zlému počasiu, napriek pracovným a študijným povinnostiam, napriek tomu, že sme z celého Slovenska, sme sa dokázali stretnúť a tak pokračovať v započatej tradícii. Dúfam, že nás bude každým rokom len a len pribúdať a budeme sa takto pravidelne stretávať.


Galéria


Komentáre


Pre tento článok nebol zatiaľ pridaný žiaden komentár.


© 2023 SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov masožravých rastlín