Shadow
Shadow
Shadow
Shadow

Stretnutie SCPS a CCPS očami nášho najmladšieho člena Jakuba Tatárika

Autor: Marek Delinčák, 14. júla 2014, 17:35


Autor: Jakub Tatárik

 

Dňa 10.-13. 7. 2014 sa konalo už 3. stretnutie SCPS, na ktoré prišli aj členovia zo CCPS. Prvý deň prišli iba traja ľudia. Ja som prišiel druhý deň so svojou rodinou. Bol som strašne rád že sme šli na stretko. V ten deň sa šlo  okolo pol jednej na lokalitu Rakša, kde sa vyskytuje Drosera anglica, Pinguicula vulgaris a Utricularia minor. Boli skoro na každom kroku. Bol som milo prekvapený, aké veľké množstvo mäsožravých rastlín sa tam nachádza. Od radosti som nevedel, kde sa mám pozrieť a čo skôr obdivovať.

 

 

 

Z náleziska sme sa išli pozrieť na zbierku Ľubomíra Balla. Bol som uchvátený koľko druhov má. Okolo siedmej začali prichádzať ostatní členovia. Bol som rád, že som spoznal toľko pestovateľov a stretol sa aj s tými, čo sa poznám. Kým prišli, Ľubo navaril kapustnicu a bola skvelá :D. Večer sa konala prezentácia (premietalo sa na stenu) a prezentovali Kamil Pásek a Karol Gadzík.

 

Na druhý deň konalo kosenie na Uholníkoch. Zraz sa konal pred chatou (7:40). Ja som odišiel v sobotu ráno asi okolo 10-11. Neviem teda čo sa dialo v sobotu a v nedeľu ale nesmierne sa mi na stretnutí  páčilo. Dúfam že budúci rok bude tiež taký dobrý alebo ešte lepší :D.


Galéria


Komentáre


Pre tento článok nebol zatiaľ pridaný žiaden komentár.


© 2023 SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov masožravých rastlín