Shadow
Shadow
Shadow
Shadow

Stretnutie SCPS v Demänovskej doline

Autor: Marek Delinčák, 12. júna 2012, 12:00


Tak ako už bolo avizované, v dňoch 8. až 10. júna 2012 sa uskutočnilo stretnutie SCPS v Demänovskej doline. Stretlo sa deväť členov SCPS a nadšencov pre mäsožravé rastliny. Stretnutie sa konalo na chate nášho kolegu Andreja Devečku, čím by sme mu chceli dodatočne poďakovať za ochotu. Už samotné zloženie skupinky, ktorá sa stretla nasvädčovalo, že to bude stáť za to. A veru aj stálo!  :)

 

SCPS v Demänovskej doline

 

Na chatu sme sa dostali cca o ôsmej večer, ubytovali sa, a tí najhladnejší z nás začali pracovať na ohníku. Samozrejme už vo dverách prebiehali prvé výmeny, či darovania rastliniek. Po príjemnej večeri v atmosfére horiaceho ohňa a vtipných hlášok sme sa presunuli do chaty, otvorili ďalšie pivká a zvyšok večera sme strávili diskusiou a hraním hry Aktivity. Myslím, že netreba dodávať, že o zábavu bolo postarané.  :bigsmile:

Na druhý deň, hneď po raňajkách, sme sa vybrali pozrieť na nejaké lokality v okolií. Náš vedúci Andrej D. vybral skutočne peknú trasu, aj keď troška náročnejšiu, na ktorej sme videli množstvo mäsožraviek (Pinguicula alpina, Pinguicula vulgaris), ale aj iných vzácnych rastlín a živočíchov. Bohužiaľ, počasie nám veľmi neprialo a tak sme sa asi po hodine rozhodli vrátiť späť. Pri návrate pršať prestalo a tak vzišiel ďalší nápad, a to, ísť si pozrieť do niektorej z jaskyne v okolí. Malá skupinka, ktorá o jaskyňu záujem nemala, uprednostnila halušky v miestnej reštaurácii a my ostatní sme sa vybrali do Demänovskej jaskyne sloboby. Aj keď v jaskyni sme si o prítomnosti akýchkoľvek rastlín mohli nechať len snívať, jednoznačne to stálo za to. Zhodli sme sa, že práve Demänovská jaskyňa slobody je jednou z najkrajších jaskýň Slovenska.

 

SCPS v Demänovskej doline

 

Podvečer sme sa opäť vyčerpaní a premočení zišli na chate. Po večeri nasledovali prednášky našich aktívnych kolegov. Karol Gazdík si pripravil zaujímavú prezentáciu o rode Utricularia, ktorá vo viacerých z nás vzbudila hlbší záujem práve o tento rod mäsožravých rastlín. Po Karolovi nás svojou cestopisnou prednáškou z Venezuely poctil Andrej Pavlovič. Bola to skutočne zaujímavá prednáška, ktorá v mnohých z nás zasiala nový cestovateľský sen.  :) Zvyšok večera sme potom opäť strávili diskusiou a Aktivitami. 

 

V nedeľu doobeda sme sa po raňajkách rozlučili a začali sa rozchádzať každý svojim smerom. Tí, čo sme cestovali do Žiliny, sme sa ešte po ceste zastavili na lokalite Goľové mláky. Aj keď počasie opäť nestálo na našej strane, vôbec nás to neodradilo a celú lokalitu sme si aj nafotili. Bohužiaľ sme došli k zisteniu, že jediný exemplár Drosera anglica ktosi z lokality vzal, nakoľko sme ju už nenašli. Našli sme ale jednu malú Drosera obovata a samozrejme množstvo Drosera rotundifolia a Pinguicula vulgaris.

 

Tohtoročné stretnutie bolo zatial jednoznačne najlepšou akciou, akú sme doteraz spoločne podnikli a určite máme v pláne v tomto trende pokračovať. Týmto ďakujem všetkým zúčastneným za to, že prišli a pomohli vytvoriť takú super atmosféru a perfektný kolektív. 

 

Tešíme sa na ďalšie stretnutie!


Galéria


Komentáre


Pre tento článok nebol zatiaľ pridaný žiaden komentár.


© 2023 SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov masožravých rastlín