Shadow
Shadow
Shadow
Shadow

Mäsožravky opäť bodovali

Autor: Eva Kučerová, 23. mája 2013, 22:33


Počas uplynulého víkendu sa SCPS zúčastnilo na vopred avizovanej výstave Jarná krása. Akcia dopadla, ako inak, na výbornú. Aj keď nám počasie spočiatku veľmi neprialo návštevnosť bola slušná :).

 

 

Už vo štvrtok ráno sme sa dostavili do areálu Budatínskeho hradu a začali pripravovať našu expozíciu.  Pozvážali sme rastlinky z blízkeho i ďalekého okolia a začali s aranžovaním. Krásne kúsky zo svojej zbierky nám zapožičal náš nový člen Peťo Kulas, ale aj stálice ako Andrej Devečka a Marek Delinčák. V piatok ráno sme už vítali prvých hostí a Marek s Andrejom sa podujali porozprávať návštevníkom čo - to o týchto, nám srdcu blízkych, „predátoroch v ríši rastlín“.

 

 

Z rána prichádzali najmä húfy školákov, keďže učiteľky využili túto akciu na exkurzie. Chalani sa neraz zapotili pri záludných a zvedavých otázkach detí. :) Pre školákov zorganizovali aj zopár malých vedomostných súťaží a cenou bola, pre väčšinu víťazov, ich prvá mäsožravka. Vystavovatelia priniesli aj prebytky svojich rastlín a tak sme popri výstave urobili aj malý „výpredaj“. Každý z nich venoval nemalé percentá zo zisku na podporu spoločnosti, za čo samozrejme ďakujeme.  ;)

 


Počas výstavy sme sa zoznámili aj so „susedmi vystavovateľmi“, medzi inými aj s ľuďmi z Národného parku Malá Fatra. Ponúkli sme im pomoc pri záchrane a obnove lokalít a začali sme rozvíjať zopár zaujímavých myšlienok.  Pevne veríme, že nezostane len pri slovách a pretavíme naše nápady aj do reality. :)  Taktiež sa nám podarilo naverbovať zopár nových členov.  Jedným z nich bol už spomínaný Peťo Kulas, ale tiež mladý nadšenec Jakubko Tatárik, ktorý má na svoj vek (11rokov) obdivuhodné znalosti o mäsožravkách a meral za nami cestu až od Banskej Bystrice.  :)

 

Pevne veríme, že budúci rok sa v Budatíne stretneme opäť.  ;)


Galéria


Komentáre


Pre tento článok nebol zatiaľ pridaný žiaden komentár.


© 2023 SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov masožravých rastlín