Shadow
Shadow
Shadow
Shadow

SCPS na výstave Gardenia 2015 zaujalo

Autor: Marek Delinčák, 7. mája 2015, 13:45


Ako už bolo avizované, SCPS sa po prvýkrat zúčastnilo na výstave Gardenia v Nitre. Aj keď bol termín dosť nešťastný a pre mäsožravky to bolo po zimovaní troška priskoro, predsa len sa nám podarilo vytvoriť krásnu expozíciu, ktorá zaujala nejedného návštevníka.

 

Gardenia 2015

 

Prípravy na vystavu začali už v stredu ráno, kedy sme priviezli všetky rastliny a iné dekoračné materiály na výstavisko. Hneď po vstupe nás zarazila veľkosť plochy, ktorú nám organizátori vyčlenili, no vzali sme to ako výzvu. Začali sme chystať expozíciu zo štrku, drevných štiepok, lipových a brezových pníkov, kameňa a množstva mäsožravých rastlín. Príprava expozície zabrala celý deň a napokon sme z výstaviska odchádzali unavení, ale spokojní. Veľká vďaka patrí hlavne Evičke Kučerovej za pracné a namáhave aranžovanie celej expozície.

 

Gardenia 2015

 

Vo štvrtok ráno sa začali trúsiť prví návštevíci. Andrej a Marek s nadšením každému obdivovateľovi našich rastlín porozprávali, ako rastliny lákajú, chytajú a trávia. Pridali aj rôzne zaujímavosti  o jednotlivých druhoch. Zvláštnou kategóriou boli exkurzie zo škôl, ktoré si rastlinky dokonca aj kreslili. Nielen pre nich, ale aj pre ostatných mladých návštevníkov bolo zážitkom fotenie sa s rastlinkami, ktoré si mohli podržať v rukách. Zaujímavé rozprávanie spolu s príležitostným kŕmením, keď sa objavil nejaký hmyz, bolo pre deti naozaj pútavé a zaujímavé.

 

No nezaujali sme iba deti. Naše rastlinky obdivovalo aj mnoho dospelých, ktorí prejavili záujem dozvedieť sa o nich viac a našli sa aj potenciálny budúci členovia SCPS. Veľkú radosť nám urobili aj mäsožravkári, ktorí nás prišli pozrieť.

 

Gardenia 2015

 

Ďalšie dni výstava pokračovala v rovnakom duchu. Samozrejmosťou bola aj možnosť nejakú tú mäsožravku si zakúpiť, no po prvýkrát sme pridali aj možnosť vziať si nejakú menšiu rastlinku za akýkoľvek dobrovoľný príspevok pre naše združenie. Táto možnosť sa stretla s pochopením najmä u detí, ktorým na veľkosti rastlinky až tak nezáležalo, no mali z nej rovnakú radosť. Týmto novým spôsobom "sponzorského" sme pre naše združenie vyzberali cca 38 eur. 

 

Gardenia 2015

 

To najhoršie nás čakalo nakoniec. Po zatvorení výstavy sme museli opäť všetko naložiť do auta a rozviesť rastlinky ich majitelom. Aj keď nám výstava zobrala veľa síl, určite stála za to a s jej priebehom sme boli veľmi spokojní. Je možné, že sa v Nitre stretneme aj budúci rok.

 

Za zapožičanie vystavených rastlín ďakujeme Andrejovi Devečkovi, Petrovi Kulasovi, Marekovi Delinčákovi a Ľubovi Balovi.


Galéria


Komentáre


Pre tento článok nebol zatiaľ pridaný žiaden komentár.


© 2023 SCPS - Slovenská spoločnosť pestovateľov masožravých rastlín